Digital Poland foundation

Media piszą o nas

Business Insider,

Wielki projekt potrzebuje wielkich liderów

Są kreatywni, innowacyjni, mają ponadprzeciętny wkład w rozwój gospodarki cyfrowej w Polsce. Tacy są Digital Shapers 2018. Prezentujemy listę pięćdziesięciu Polaków, którzy w sposób szczególny przyczyniają się do sukcesu transformacji cyfrowej w naszym kraju.

W kategorii edukacja wyróżniona została m.in. Jowita Michalska, założycielka i prezeska fundacji Digital University.

Business Insider,

Jowita Michalska: nauka programowania jest dla dzieci tak samo ważna, jak j. angielskiego

- Programowanie to język przyszłości, którego dzieci powinny się uczyć w takim samym stopniu, jak angielskiego - przekonuje w rozmowie z Business Insider Polska Jowita Michalska, szefowa fundacji Digital University. Tłumaczy, że nauka programowania "niesamowicie wpływa na rozwój dziecięcego mózgu i podobnie jak matematyka, rozwija nas wszechstronnie".

Business Insider,

Digital Shapers 2018. Ciche eminencje cyfrowych zmian

Twórczyni LifeTube, inwestor zarządzający setkami milionów złotych, założyciel iTaxi. Są kreatywni, innowacyjni i mają ponadprzeciętny wkład w rozwój gospodarki cyfrowej w Polsce. Fundacja Digital Poland zaprezentowała listę Digital Shapers 2018.

Business Insider,

Szefowa Virgin Mobile Polska i szef Facebooka na CEE: Jesteśmy gotowi na cyfrową rewolucję

- W Polskich firmach ciągle jest mało prawdziwych technologii usprawniających biznes – przyznaje w rozmowie z Business Insider Polska Grażyna Piotrowska – Oliwa, prezes Virgin Mobile Polska. I dodaje, że jeśli spojrzymy na polski rynek przez pryzmat branży digital, to zobaczymy ogromny potencjał do rozwoju. - Jako społeczeństwo jesteśmy gotowi na cyfrową rewolucję – mówi Robert Bednarski, szef Facebooka na Europę Środkowo – Wschodnią.

Business Insider,

Ruszają nominacje do "cyfrowych Oscarów"

15 – tyle osób wczesną jesienią zostanie uhonorowanych za wybitne zasługi dla gospodarki przez Fundację Digital Poland. Zgłaszać może się każdy, kto ma na koncie przełomowe dokonanie.